Miasto vs przedmieścia

Miasto vs przedmieścia

Dlaczego warto zamieszkać w Karwianach, czyli miasto kontra przedmieścia
Zakup pierwszego, wymarzonego mieszkania to ważny moment w życiu każdego człowieka. Taka decyzja budzi wiele pozytywnych emocji, ale także niesie ze sobą konieczność podejmowania kolejnych wyborów – odnośnie zagospodarowania przestrzeni, stylistyki wnętrz, konkretnych mebli i pozostałych sprzętów. Jeżeli decydujecie się na mieszkanie z rynku pierwotnego to w tym pierwszym temacie zwykle macie pewne pole do popisu, bo deweloperzy często pozwalają nabywcom na wprowadzanie pewnych zmian w układzie funkcjonalnym lokalu. Poszukując idealnego lokum warto mieć to w pamięci i patrzeć na nieruchomość globalnie, bez przywiązywania się w 100% do istniejącego układu funkcjonalnego. Oczywiście pewne elementy konstrukcyjne budynku muszą zostać w stanie pierwotnym, jednak inne, jak na przykład ścianki działowe, zazwyczaj można dostosować do swoich potrzeb.
Mieszkanie w mieście – wady i zalety
Każdy, kto przez długi czas mieszkał w dużym mieście wie, jakie korzyści oferuje taka lokalizacja. Doskonała infrastruktura, bliskość sklepów i centrów handlowych, łatwy dostęp do instytucji kultury oraz sprawna komunikacja zbiorowa zwykle wymieniane są na czele listy zalet. Z drugiej strony mamy jednak całkowity brak lub niewielką ilość terenów zielonych, hałas i smog, wszechobecne tłumy oraz wiele zagrożeń, wynikających z powszechnej anonimowości. Do tego dochodzą ciągle szybujące w górę ceny nieruchomości, które często uniemożliwiają młodym ludziom zakup własnego mieszkania i skazują ich na długoterminowy wynajem.
Mieszkanie na przedmieściach – plusy i minusy
W przypadku małych miejscowości ogromnym atutem jest bliskość natury, olbrzymie tereny spacerowe i rekreacyjne, a także cisza, spokój i atmosfera, sprzyjająca odpoczynkowi. Okoliczni mieszkańcy znają się nawzajem, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa – również w kontekście wychowywania dzieci i zapewnienia im beztroskiego miejsca do zabawy. Olbrzymią zaletą są także niższe koszty życia na przedmieściach. Za podobną cenę można tam kupić zdecydowanie większe lokum niż w mieście, a do tego cieszyć się własnym ogródkiem lub sporej wielkości tarasem. Niestety mieszkając na wsi trzeba czasem liczyć się także kilkoma utrudnieniami – słabszym dostępem do kultury, sportu i obiektów handlowych, problemem mogą być codzienne dojazdy do pracy, a także dowożenie pociech do przedszkola czy szkoły. Jak zatem pogodzić chęć mieszkania wśród zieleni z chęcią korzystania z uroków miejskiego życia? Można to zrobić poprzez zakup własnego mieszkania w małej, spokojnej miejscowości tuż za rogatkami miasta, doskonale skomunikowanej z jego centrum i jednocześnie posiadającej własną, rozbudowaną infrastrukturę.
Karwiany – idealne miejsce do życia
Przykładem takiego miejsca są właśnie Karwiany, położone jedynie 3 kilometry od południowej granicy Wrocławia. Ta niewielka miejscowość jest niezwykle otwarta na nowych ludzi, w tym młode małżeństwa i rodziny z dziećmi, dlatego też rozwija się bardzo intensywnie i stale rozbudowuje swoją infrastrukturę. Znaleźć tu można sklepy spożywcze i restaurację. Do dyspozycji mieszkańców jest świetlica wiejska (gdzie odbywają się zajęcia sportowe, w tym fitness i boks), wiata gminna i boisko wraz z placem zabaw oraz strefą do ćwiczeń outdorowych. Olbrzymim autem są również rozległe tereny rekreacyjne, trasy spacerowe i rowerowe. Szkoła podstawowa i przedszkole zlokalizowane są w pobliskiej Żórawinie i w Wysokiej, jednak w planach jest powstanie takich obiektów w samych Karwianach. Dzięki temu życie rodziców z tej okolicy będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie można też zapomnieć, że w Wysokiej znajduje się Przychodnia Lekarza Rodzinnego, a w Karwianach, tuż obok Platanowego Zakątka, znajduje się Wielospecjalistyczny Szpital Orthos.

Chociaż Karwiany oferują swoim mieszkańcom ogromne możliwości i wielu z nich nie potrzebuje do szczęścia niczego więcej to w razie konieczności w ciągu 15 minut dotrzeć z nich można do centrum miasta i cieszyć się jego możliwościami. Co istotne, wiele okoliczne miejscowości i gminy również oferują wiele atrakcji i rozrywek. Niedaleko Karwian znajduje się Zamek Topacz, gdzie skorzystać można z oferty hotelu, restauracji i baru letniego, a do tego spróbować swoich siła na strzelnicy golfowej czy korcie tenisowym lub też popływać łódką bądź kajakiem. W pobliskiej Ślęzy znajduje się natomiast Centrum Sportu Matchpoin (tenis, badmington, squash) oraz Basen i Saunarium „Ślęza”. Podobnie sytuacja wygląda na Bielanach Wrocławskich, gdzie poza olbrzymim centrum handlowo-usługowym znajduje się także siłownia, saunarium i kino. Spragnieni kultury wyższej mogą natomiast wziąć udział w ciekawych imprezach i znakomitych przedstawieniach teatralnych, prezentowanych na Scenie na Bielanach. Jest więc w czym wybierać i wypad do Wrocławia może wcale nie być konieczny!
Kiedy rozważasz zakup mieszkania Karwianach, ale wciąż masz co do tego wątpliwości to przed podjęciem decyzji zastanów się:
  1. czy szukasz miejsca cichego, spokojnego i otoczonego zielenią?
  2. czy chcesz mieszkać i wychowywać dzieci z dala od miejskiego hałasu, smogu i korków?
  3. czy szybki i sprawny dojazd do centrum Wrocławia ma dla Ciebie znaczenie?
  4. czy kwestie finansowe są dla Ciebie istotne i wolisz w ramach swojego budżetu kupić większe mieszkanie?
Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci jasno sprecyzować swoje potrzeby i jasno określić, gdzie będziesz szukać lokum dla siebie i swojej rodziny.
Przez

Dodaj komentarz

Komentarz

Sprzedaż mieszkań:

sprzedaz@myfamilyhome.pl
Kierownik działu sprzedaży: +48 609 222 530

Sprawy ogólne:

sekretariat@myfamilyhome.pl
Sekretariat: +48 713 070 769

Obserwuj