Nowy Rok w nowym mieszkaniu, czyli czas na życiowe zmiany

Nowy Rok w nowym mieszkaniu, czyli czas na życiowe zmiany

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, ale także jest idealnym momentem na snucie planów na przyszłość. I to nie tylko w kontekście klasycznych noworocznych postanowień, ale również ważnych, życiowych wyborów. Takich, jak zakup wymarzonego mieszkania w cichej, spokojnej i zielonej okolicy.

 

Mijający rok 2021 był czasem pełnym sprzeczności. Z jednej strony upłynął pod znakiem pandemii, niepewności i obawy o zdrowie najbliższych, z drugiej natomiast – pozwolił nam spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy, zwolnić tempo życia i docenić rolę relacji z innymi ludźmi. W wielu osobach wzbudził też potrzebę zmian i porzucenia wielkomiejskiego świata na rzecz spokojniejszej okolicy. Szczególnie, że kilkanaście ostatnich miesięcy udowodniło wszystkim, że praca zdalna jest równie efektywna jak stacjonarna, koncerty i spektakle teatralne coraz częściej dostępne są w sieci, wszelkie zakupy można robić online, a nawet najlepsze restauracje są w stanie dowieźć swoje specjały również na przedmieścia. Krótko mówiąc: aby być w centrum wydarzeń i brać czynny udział w życiu społecznym wcale nie trzeba mieszkać w dużej aglomeracji.

Kiedy więc ucichnie świąteczna wrzawa i zaczniecie tworzyć swoją listę noworocznych postanowień to na jej czele wielu z was z pewnością napisze jeden punkt: zakup nowego mieszkania dla swojej rodziny. Nie czekajcie jednak z realizacją tego celu zbyt długo, bo im szybciej znajdziecie i zarezerwujecie wymarzone „M”, tym prędzej się do niego wprowadzicie. Jak więc zabrać się do dzieła, aby marzenia stały się rzeczywistością?

  1. Znajdźcie idealną okolicę i inwestycję, na przykład piękne, doskonale skomunikowane Karwiany i kameralną inwestycję „Platanowy Zakątek”
  2. Wybierzcie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb mieszkanie, sprawdzając jego wielkość, układ i funkcjonalność 
  3. Skontaktujcie się z agentką nieruchomości, a potem porozmawiajcie o inwestycji, zapytajcie o wszystko, co Was interesuje i upewnijcie się, że znaleźliście mieszkanie idealne 
  4. Sprawdźcie swój budżet lub zdolność kredytową, najlepiej korzystając z usług doświadczonego doradcy
  5. Podpiszcie umowę przedwstępną i – jeżeli jest taka konieczność – złóżcie wnioski do banku o kredyt hipoteczny
  6. Podpiszcie umowę z deweloperem i dopełnijcie reszty formalności
  7. Odbierzcie klucze do mieszkania i zacznijcie urządzać własne cztery kąty. Możecie zrobić to samodzielnie lub poprosić o wsparcie biuro projektowe

Noworoczne postanowienia, zarówno te małe, jak i duże, bardzo często pozostają jedynie w sferze planów. Pomysłów, które nigdy nie zostaną zrealizowane. W tym roku spróbujcie przełamać ten schemat i zawalczcie o swoje marzenia, a kolejne święta będziecie mogli spędzić już we własnym, idealnym mieszkaniu. Tego też Wam z całego serca życzymy!

Przez

Dodaj komentarz

Komentarz

Sprzedaż mieszkań:

sprzedaz@myfamilyhome.pl
Kierownik działu sprzedaży: +48 609 222 530

Sprawy ogólne:

sekretariat@myfamilyhome.pl
Sekretariat: +48 713 070 769

Obserwuj