Osiedla przyjazne rodzinie – na co zwrócić uwagę?

Osiedla przyjazne rodzinie

Osiedla przyjazne rodzinie – na co zwrócić uwagę?

Znalezienie idealnego miejsca do życia dla młodej rodziny to prawdziwe wyzwanie. Powinno ono bowiem spełniać wymagania nie tylko dorosłych, ale również maluchów – być ciche, spokojne i bezpieczne, a jednocześnie doskonale skomunikowane i zapewniać wszelką niezbędną infrastrukturę. Weźmy więc pod lupę popularny slogan „osiedle przyjazne rodzinie” i przenalizujmy, tak naprawdę powinno kryć się pod tym pojęciem.

Jakie warunki musi spełniać okolica, aby rodziny dziećmi czuły się w niej bezpiecznie i komfortowo?

  1. Cicha, spokojna, zielona okolica

Pierwszą i najważniejszą kwestią, na którą zwracają uwagę rodziny z małymi dziećmi to lokalizacja osiedla i jego najbliższa okolica. W końcu każdy rodzic chce, aby jego pociechy dorastały wśród zieleni, miały przestrzeń do bezpiecznej zabawy, długich spacerów czy jazdy na rowerze. Osiedle przyjazne rodzinie to zatem miejsce, położone z dala od ruchliwych ulic, wielkomiejskiego smogu i wszechobecnego betonu. Za to otoczone drzewami, posiadające w pobliżu długie trasy spacerowe i ścieżki rowerowe, a także zachęcające do spędzania czasu na łonie natury.

  1. Bezpieczna i wygodna przestrzeń do życia

Piękna, zielona okolica to jednak nie wszystko! Równie ważne jest, aby osiedle było zaprojektowane w taki sposób, by młode rodziny mogły czuć się w niej komfortowo i nic nie przeszkadzało im w codziennym życiu. Mowa tu przede wszystkim o odpowiedniej architekturze całej przestrzeni, w tym o przestronnym parkingu, placu zabaw dla dzieci, siłowni plenerowej i wydzielonym miejscu do odpoczynku, ale też o bardziej przyziemnych kwestiach, jak brak wysokich krawężników czy stromych wejść do budynku, utrudniających na przykład spacer z wózkiem.

  1. Cała potrzebna infrastruktura w zasięgu ręki

Zakup mieszkania to decyzja na lata, dlatego też istotne jest, aby okolica oferowała rodzinom wszystko to, czego będą one potrzebowały w bliższej i dalszej przyszłości. Żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa i przychodnia lekarska w promieniu kilku/kilkunastu minut drogi od domu są zatem absolutnie niezbędne. Konieczne jest, aby w okolicy znajdowały się również sklepy spożywcze, restauracje, obiekty sportowe i rekreacyjne, a jeśli to możliwe – także instytucje kulturalne. Dzięki temu wszyscy członkowie rodziny będą mogli rozwijać się i realizować swoje pasje, bez tracenia czasu i energii na jakiekolwiek dojazdy.

  1. Doskonały dojazd

Dobre skomunikowanie okolicy to kolejna kwestia, na którą zwracają uwagę młode rodziny z dziećmi. Szczególnie, gdy osiedle położone jest na przedmieściach, a dorośli pracują w centrum miasta i muszą codziennie dojeżdżać do biura. Istotna jest jednak nie tylko ilość i jakość dróg oraz natężenie ruchu, ale również funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Bliskie sąsiedztwo przystanku autobusowego zapewnia wszystkim członkom rodziny dużą niezależność, co z pewnością docenią zwłaszcza nastolatkowie, chcący samodzielnie dojeżdżać do szkoły czy na spotkania z przyjaciółmi.

  1. Walory wizualne i funkcjonalne budynku

Ostatnim, choć nie najmniej ważnym aspektem, który kryje się w szerokim pojęciu „osiedla przyjaznego rodzinie” są względy estetyczne. Młodzi ludzie chcą mieszkać w kameralnych, nowoczesnych i doskonale zaprojektowanych obiektach, zdecydowanie różniących się od szarych, ponurych, zatłoczonych blokowisk z wielkiej płyty z II połowy XX wieku. Doceniają więc budynki z balkonami i małymi ogródkami na parterze, o ciekawej bryle i praktycznych rozwiązaniach architektonicznych, jak duże lukarny na poddaszu. Do tego oferujące mieszkania z dużą ilością naturalnego światła i pozwalające na zagospodarowanie przestrzeni w swoim własnym stylu. W takim mieszkaniu łatwiej im się zadomowić, wychowywać szczęśliwe dzieci i nawiązać silną więź z lokalną społecznością. Mówiąc krótko: poczuć się jak u siebie.

Jeżeli szukacie mieszkania w cichej, zielonej i doskonale skomunikowanej okolicy, a do tego położonego w bliskim sąsiedztwie szkoły, przychodni, sklepów i obiektów sportowych to zajrzyjcie do Platanowego Zakątka w Karwianach pod Wrocławiem. Przekonacie się, że nasz kameralny budynek to idealne miejsce dla Waszej rodziny.

Przez

Dodaj komentarz

Komentarz

Sprzedaż mieszkań:

sprzedaz@myfamilyhome.pl
Kierownik działu sprzedaży: +48 609 222 530

Sprawy ogólne:

sekretariat@myfamilyhome.pl
Sekretariat: +48 713 070 769

Obserwuj