Mieszkanie na południe od Wrocławia – mini przewodnik po lokalnych atrakcjach

Mieszkanie na południu do Wrocławia

Mieszkanie na południe od Wrocławia – mini przewodnik po lokalnych atrakcjach

Wrocław przez wiele lat uznawany był za idealne miejsce do życia i przyciągał jak magnes mieszkańców okolicznych miejscowości. Z czasem tendencja się odwróciła  i obecnie coraz więcej osób szuka dla siebie lokum w okolicznych gminach. Dużą popularnością cieszą mieszkania na południowych przedmieściach Wrocławia, np. w gminie Żórawina czy Kobierzyce, które są dobrze skomunikowane ze stolicą Dolnego Śląska i posiadają dobrą infrastrukturę, z placówkami edukacyjnymi i sklepami na czele.

Co istotne, decydując się na mieszkanie w Karwianach można cieszyć się ciszą, spokojem i zielenią, a także mieć świetną bazę wypadową do zwiedzania lokalnych atrakcji turystycznych.

Mieszkania w Karwianach – idealne miejsce dla rodzin

Najważniejsze zalety mieszkania w Karwianach przedstawiliśmy już w jednym z naszych poprzednich wpisów, a podsumować można je krótko: bliskość natury, doskonały dojazd do Wrocławia, dobra infrastruktura i przyjazna okolica. Ważne jest także, że mieszkania w gminie Żórawina czy niedalekich Kobierzycach są zdecydowanie tańsze, a tym samym bardziej dostępne dla młodych rodzin. Za cenę kawalerki na zlokalizowanych tylko kilka kilometrów bliżej centrum Krzykach czy Partynicach możecie kupić w Karwianach dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 50-60 m2. Kiedy natomiast najdzie Was ochota na weekendową lub popołudniową wycieczkę macie w najbliższej okolicy szereg różnorodnych atrakcji, do których dotarcie zajmie Wam niewiele czasu. Bez konieczności stania w korkach i przebijania się przez sznur samochodów. Co zatem warto zwiedzić w okolicy?

Co zwiedzić na południu od Wrocławia? – 3 propozycje dla mieszkańców

Zamek Topacz i podwrocławskie pałace

Położony zaledwie o kilka minut drogi do Karwian Zamek Topacz to doskonałe miejsce zarówno dla osób, które chcą odpocząć wśród zieleni, amatorów aktywności fizycznej, jak i miłośników błogiego relaksu w SPA. W zabytkowym zamku mieści się ekskluzywny hotel i restauracja, a na terenie obiektu znaleźć można również Muzeum Motoryzacji, strzelnicę golfową i korty do tenisa. Olbrzymią atrakcją są również rozległe tereny zielone, nastrojowe ogrody czy też staw z wyspą. W okresie zimowym wokół zamku powstaje z kolei Park Iluminacji z milionem świateł, prezentujących różnorodne scenerie. Mówiąc krótko: osoby, które zdecydują się na mieszkanie w Karwianach z pewnością będą często gościły w Topaczu i korzystały z oferowanych przez to miejsca możliwości. Jeżeli natomiast sam Topacz to dla Was za mało w okolicy znajdziecie również wiele innych, interesujących zamków i pałaców, które będziecie mogli zwiedzić całą rodziną. Do wyboru macie między innymi pałac z początków XVI wieku w Komorowicach, siedziby tzw. baronów cukrowych w Kobierzycach i Pustkowie Żurawskim czy też dwór w Węgrach. Karwiany to także dobry punkt wyjścia do zwiedzania również tych najsłynniejszych dolnośląskich zamków, z Książem na czele.

Od Góry Ślęży do wyższych wzniesień

Mieszkanie w Karwianach i okolicy to fantastyczna baza wypadowa dla miłośników górskich wycieczek. Najbliższym szczytem do zdobycia jest Ślęża, która idealnie nadaje się nawet dla początkujących i rodzin z dziećmi. Góra Ślęża wznosi się na wysokość 718 m.n.p.m., jest najwyższym punktem Przedgórza Sudeckiego, należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów i Korony Sudetów Polskich. Jeżeli jednak taki masyw jest dla Was zbyt małym wyzwaniem to wystarczy pojechać kilkadziesiąt kilometrów dalej i ruszyć na szlaki Kotliny Kłodzkiej. Góry Bardzkie i Stołowe, Wzgórza Włodzickie i Ścinawskie czy też znany wszystkim Śnieżnik z pewnością Was oczarują i zapewnią Wam wiele godzin fantastycznej wędrówki w pięknych okolicznościach przyrody.

Muzeum Powozów w Galowicach i Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Miejscem, które nie sposób pominąć przy wymienianiu atrakcji południowych rejonów Wrocławia, a szczególnie Gminy Żórawina, są Galowice i zlokalizowane w nich Muzeum Powozów. Wielbiciele historii mogą obejrzeć tam fantastyczną kolekcję zabytkowych pojazdów miejskich, wiejskich, reprezentacyjnych i włościańskich. Ekspozycja obejmuje też tematykę jeździectwa i rozrywki konnej, więc wizyta w muzeum z pewnością zainteresuje miłośników hippiki. Jeżeli natomiast po odwiedzinach w Galowicach będzie Wam mało to możecie wyruszyć na nieco dalszą wycieczkę i zawitać do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Dodajcie do tego Muzeum Motoryzacji w Topaczu i będziecie mieli fantastyczną wyprawę dla fanów zabytkowych środków transportu.

Południowe rejony Wrocławia to wymarzone miejsce do życia dla osób, które stawiają na aktywne spędzanie wolnego czasu i nie wyobrażają sobie weekendów w zatłoczonym mieście. Jeżeli więc należycie do tej grupy to koniecznie wybierzcie mieszkania w Karwianach czy innych miejscowościach, zlokalizowanych w gminie Żórawina lub Kobierzyce.

Przez

Dodaj komentarz

Komentarz

Sprzedaż mieszkań:

sprzedaz@myfamilyhome.pl
Kierownik działu sprzedaży: +48 609 222 530

Sprawy ogólne:

sekretariat@myfamilyhome.pl
Sekretariat: +48 713 070 769

Obserwuj